Apžvalga
  • 17 Apr 2023
  • PDF

Apžvalga

  • PDF

Article Summary

ĮŽANGA

Power BI yra duomenų analizei skirtų įrankių visuma, kurie dirba kartu, tam kad nesusiję duomenys virstų į nuoseklias, lengvai pastebimas ir interaktyvias įžvalgas. Nesvarbu ar jūsų duomenys laikomi Excel failuose, debesų ar vietinėse sistemose, Power BI jums leidžia lengvai susieti visus duomenų šaltinius į vieną duomenų modelį, atvaizduoti kas yra svarbiausia ir dalintis su visais su kuriais pageidaujate.
image.png
Power BI sudaro trys pagrindinės dalys:
• Power BI Desktop – Windows darbastalio aplikacija, naudojama duomenų modelio ir matavimo rodiklių sukūrimui, bei duomenų vizualizavimui.
• Power BI Service – debesų sistemomis paremta duomenų analizės paslauga, dažniausiai naudojama duomenų vizualizavimui, bei ataskaitų dalijimuisi.
• Power BI Mobile – mobili aplikacija, kuri leidžia sukurtomis ataskaitomis naudotis mobiliuosiuose telefonuose (Windows, Android, iOS).
image.png
Šios trys aplikacijos yra sukurtos taip, kad vartotojai galėtų kurti, dalintis ir analizuoti duomenis, jiems pačiu patogiausiu ir efektyviausiu būdu. Kaip jos bus naudojamos priklauso nuo vartotojo rolės projekte ar komandoje.
Jei jūs esate atsakingas už ataskaitų sukūrimą ir atidavimą galutiniam vartotojui jūs labiau naudosite Power BI Desktop priemonę ir sukūrę ataskaitą ją pasidalinsite su kitais vartotojais perkeldamas ataskaitą į Power BI Service. Power BI Service vartotojai galės kartu tobulinti duomenų atvaizdavimą, kuris remsis anksčiau paruoštu duomenų modeliu ir rodikliais. Taip pat galės susikurti ataskaitų sritis (angl. Dashboard), tam kad vienoje vietoje matytų pačius reikalingiausius KPI‘s, bei prisijungti prie Power BI Service iš mobilios aplikacijos.
Visos šios priemonės vartotojams yra lengvai prieinamos, ir jų naudojimas priklauso nuo pačio vartotojo pageidavimo.
Detalesnę informaciją galite rasti: https://powerbi.microsoft.com/en-us/ ir https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/.

ŽODYNAS

Sąvoka (liet.)Sąvoka (angl.)Apibrėžimas
AtaskaitaReportAtaskaita yra sudaryta iš vieno ar daugiau puslapių su interaktyviomis vizualizacijomis, tekstu ar grafikais, kurie kartu sukuria vientisą ataskaitą reikalingą atsakyti į klausimą ar papasakoti istoriją. Viena ataskaita yra daroma iš vieno duomenų modelio.
Ataskaitų sritisDashboardVieno ekrano puslapis, kuriame matomi interaktyvūs vaizdai ar grafikai. Ataskaitų srityje surenkami visi svarbiausi veiklos matavimo vienetai, kurie padeda atsakyti į klausimus ar papasakoti istoriją. Jos turinys gali būti surenkamas iš vienos ar keleto skirtingų ataskaitų ar vieno ir daugiau duomenų rinkinių. Vienas duomenų modelis gali būti naudojamas daugelį kartų, ir keliuose ataskaitų srityse vienu metu.
ŽymėTitleTai yra duomenų vizualizacijos nuotrauka, kuri yra prisegama prie ataskaitų srities, t.y. ataskaitų srityje esanti vizualizacija ar kitas informacijos objektas.
VizualizacijaVisualizationInformacijos vizualizavimo priemonės, tokios kaip diagramos, lentelės ir kt., kurie padeda informaciją perteikti vizualiu būdu. Vizualizacijos atvaizduoja įžvalgas, kurios buvo atrastos duomenyse.
ProgramaAppTai yra ataskaitų ir ataskaitų sričių rinkinys, apjungtas į vieną grupę. Grupes programos kūrėjas nusistato pats. Programose esančias ataskaitas redaguoti nėra galimybės, tačiau išlieka galimybė ataskaitomis dalintis.
Darbo sritisWorkspaceTai yra ataskaitų sričių, ataskaitų, duomenų rinkinių ir modelių visuma. Darbo sritys gali būti atskirtos pagal vartotojus, kuriems turi būti prieinama informacija arba pagal pateikiamos informacijos darbo srityje turinį (pvz: finansai, gamyba ir kt.).
Duomenų modelisDataset Duomenųrinkinys arba duomenų talpykla, kuri yra naudojama ruošiant ataskaitas. Duomenų modelis dažniausiai sukuriamas Power BI Desktop ir importuojamas į Power BI Service kartu su vizualizacijomis.
ŠliuzasGatewayPrograminė įranka, naudojama sujungti vietinius duomenis su išorės programomis. Jo pagalba galima atnaujinti duomenų modelius esančius Power BI Service, kai duomenų šaltis yra vietinėje sistemoje.